هشتمین جلسه تفسیر سوره ی مبارک حجرات برگزار شد

۳۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۶:۵۶ آخرین اخبار اخبار واحد کرمان
هشتمین جلسه تفسیر سوره ی مبارک حجرات در دفتر مرکزی جهاددانشگاهی استان کرمان برگزار شد.
هشتمین جلسه تفسیر سوره ی مبارک حجرات برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، حجه الاسلام و المسلمین حسن عامری رابط نهاد رهبری در دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان با قرائت آیه نه سوره حجرات گفت: خداوند در سوره حجرات آیه 9 می فرماید: اگر دو گروه از مؤمنان با یکدیگر به پیکار برخاستند، پس میانشان آشتی برقرار سازید. پس اگر یک گروه بر گروه دیگر، سرکشی کرد، با گروه طغیان گر به جنگ برخیزید تا به حکم خداوند باز گردد؛ پس اگر به حکم خداوند بازگشت پس میانشان با عدالت آشتی دهید و عدالت بورزید که خداوند عدالت پیشگان را دوست دارد.

وی در ادامه مطلب فوق افزود: اقتضای ایمان این است که نزاع بین مومنان ایجاد نشود اگر بین آنها نزاع افتاد باید با عدالت بین آنها داوری شود و حقی از آنا ن ضایع نشود.

حجه الاسلام و المسلمین عامری با بیان اینکه اگر طالب دنیا و آخرت هستیم خود را به اهل بیت گره بزنیم، گفت: باید با معرفت، خود را به امام زمان (عج) پیوند بزنیم در عمل به واجبات، ترک محرمات و در صورت امکان انجام مستحبات کوشا باشیم.

وی همچنین به توکل بر خداوند اشاره کرد و افزود: آیات بسیار زیادی در قرآن کریم در خصوص توکل آمده است در سوره ی مائده آمده است بر خدا توکل کنید اگر ایمان دارید و در قرآن و روایات توکل بسیار مورد تاکید است.

حجه الاسلام و المسلمین عامری تصریح کرد: توکل بر خداوند یک مبحث اخلاقی است که در زندگی خیلی کارساز و امید آفریدن می باشد و اگر جوانان به آموزشهای صحیح دینی توجه کنند هرگز به غیر خدا توکل و تکیه نمی کنند و باید یک متوکل با بصیرت باشیم.

رابط نهاد رهبری در دانشگاه علمی کاربردی استان کرمان تصرح کرد: انسان باید یقین کند که سود، زیان و بخشش به دست مردم نیست و باید از آنها نامید شود و اگر کسی به این مرتبه برسد که باید به غیر از خدا چشم طمع به کسی نداشته باشد این همان توکل بر خداست و بزرگترین گناه یاس و نا امیدی است.

text to speech icon