سرپرست معاونت پشتیبانی جهاددانشگاهی استان کرمان:

مردم و مسئولین از منش و فضایل اخلاقی شهید باهنر الگو برداری کنند

۰۹ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۸ آخرین اخبار اخبار واحد کرمان
سرپرست معاونت پشتیبانی جهاددانشگاهی استان کرمان گفت: پرداختن به فضایل اخلاقی شهید باهنر از اهمیت ویژه ای برخوردار است لذا ضمن بیان این خصوصیات حسنه، خود ما نیز باید به ایشان اقتدا کنیم.
مردم و مسئولین از منش و فضایل اخلاقی شهید باهنر الگو برداری کنند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، امید محمدی در حاشیه آیین گرامیداشت چهلمین سالگرد شهادت شهید حجت الاسلام محمد جواد باهنر و شهدای دولت در محل موزه شهید باهنر کرمان، با بیان اینکه ایشان بعنوان یک الگوی کامل در همه ی زمینه ها محسوب می شوند،  افزود: محمدجواد باهنر نخست ‌وزیر مردمی بودند که درس گرفتن از منش و عبرت ‌آموزی از زندگی ایشان برای همه به ویژه مسئولین باید مدنظر باشد.

سرپرست معاونت پشتیبانی جهاددانشگاهی استان کرمان با بیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر از ستونهای نظام جمهوری اسلامی ایران بودند، گفت: بخاطر خصوصیات اخلاقی این دو شهید بزرگوار از آنها به عنوان شخصیت هایی اندیشمند و برجسته در جهان اسلام یاد می شود.  

محمدی ادامه داد: دکتر باهنر از چهره هایی است که سیاست، دیانت، تقوا و تخصص را به طور کامل دارا بودند. تواضع، تقوا، ذهن پویا، اندیشمند و ابعاد شخصیت مکتبی ایشان همواره مثال زدنی بوده است. 

وی گفت: از نگاه رهبر معظم انقلاب اندیشه ها و اعتقادات مکتبی شهیدان رجایی و باهنر تناسب و تطابق کاملی با نظام فکری انقلاب اسلامی دارد. لذا از منظر مقام عظمای ولایت تجلیل از این عزیزان زنده نگه داشتن گفتمان انقلاب و ارزش شهادت است. شهیدان رجایی و باهنر؛ مظهر علم و عمل هستند که ارزشهای این دو شهید بزرگوار باید در نگاه مسئولان و رفتار عمومی آنان تجلی یابد.

محمدی همچنین به اهمیت آموزش، پرورش، تعلیم و تربیت از دیدگاه شهید باهنر اشاره کرد و افزود: ایشان وقتی در سمت وزارت آموزش و پروش قرار گرفتند، گفتند: من امروز چند فرزند ندارم، بلکه چند میلیون فرزند دارم و در قبال تک تک آنان مسئولیتى عظیم احساس مى‏ کنم .


امام جمعه کرمان: شهید باهنر همتراز با جایگاه علمی در اخلاق هم نمونه بود

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در این مراسم با تشریح ویژگی های شخصیتی شهید دکتر محمدجواد باهنر گفت: این شهید بزرگوار همتراز با جایگاه علمی در بحث اخلاق، ادب و رفتار نیز نمونه بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی گفت: محوریت حیات علمی از ویژگی های بارز شخصیتی شهید باهنر است و بنا به شهادت و گفته کسانی که این شهید بزرگوار را از نزدیک می شناختند و با او همدرس و هم کلاس بودند، شهید باهنر از طلبگی تا اجتهاد با موفقیت توان علمی بالا و دقت نظر برای درس خواندن داشتند.

وی ادامه داد: آن چیزی که در نگاه دینی شخصیت ها را شاخص می کند، رویه آن شخصیت هاست و شهیدان رجایی و باهنر اگر شهدای شاخص دولت معرفی می شوند به رویه و جایگاه شخصیتی آن ۲ شهید بر می گردد.

شایان ذکر است: این آیین با حضور سرپرست معاونت پشتیبانی جهاددانشگاهی استان کرمان، جمعی از مسئولان و فرماندهان نظامی و انتظامی در محل موزه شهید باهنر کرمان برگزار شد.

jdker.ac.ir/سرپرست-معاونت-پشتیبانی-جهاددانشگاهی/