امضای تفاهم نامه ی مشترک همکاری جهاددانشگاهی استان کرمان با بهزیستی رفسنجان

۳۰ تیر ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۱ آخرین اخبار اخبار واحد کرمان
سرپرست معاونت پشتیبانی جهاد دانشگاهی استان کرمان در حاشیه انعقاد این تفاهم‌نامه، اظهار کرد: این تفاهم‌نامه در بخش‌های مختلف فرهنگی، آموزشی و اجتماعی بین جهاددانشگاهی و بهزیستی شهرستان رفسنحان باهدف حرکت به سمت کمک به جامعه هدف بهزیستی منعقد شد.
امضای تفاهم نامه ی مشترک همکاری جهاددانشگاهی استان کرمان با بهزیستی رفسنجان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، امید محمدی افزود: با توجه به گستره آسیب‌های اجتماعی در سطح استان کرمان و شهرستان رفسنجان  جهاددانشگاهی این آمادگی را دارد که در حوزه افکار سنجی وارد شود و با بررسی وضعیت موجود در زمینه آسیب‌های اجتماعی برای بسترسازی فرهنگی ورود کند، در حوزه آموزش نیز ما روی مهارت و اشتغال تمرکز داریم و در این حوزه نیز برنامه‌های خوبی تدوین‌شده است.

محمدی تصریح کرد: با توجه به وضعیت موجود، اشتغال یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه هدف بهزیستی است ما نیز با آموزش مهارت‌های لازم می‌توانیم زمینه ورود این افراد به بازار کار را مهیا کنیم، در حال حاضر نیز در حوزه زنان سرپرست خانوار از طریق دفاتر تسهیلگری وارد شدیم و ضمن آموزش مهارت زمینه اشتغال را از طریق مشاغل خانگی نیز فراهم آوردیم.

وی تأکید کرد: خبرگزاری ایسنا یکی از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی است که به دنبال مطالبه‌گری و شفافیت است و به‌صورت تخصصی در حوزه اجتماعی و فرهنگ وارد شده است، در حوزه اجتماعی سعی شده است که موضوعات را به‌صورت علمی دنبال کنیم اگر جریان و هدف مشخص باشد می‌توانیم کمک کنیم و به دیده بان بهزیستی تبدیل شویم.

سرپرست معاونت پشتیبانی جهاددانشگاهی استان کرمان بیان کرد: جهاددانشگاهی کرمان آمادگی دارد که به‌صورت جهادی با بهزیستی همکاری کند و بهزیستی می‌تواند ما را یار خود بداند و هر جا که نیاز باشد از توانمندی و ظرفیت جهاددانشگاهی استفاده کند.

در این جلسه عباس بلندی رییس ادره بهزیستی رفسنجان گفت: همه ی افراد جامعه مخاطبان ما هستند و خدمات ما از زمان تولد تا سالمندی به افراد ارایه می شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه با فعالیتهای جهاددانشگاهی آشنا هستیم و مطمئنیم که تعاملات خیلی خوبی خواهیم داشت.