دیدار سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان کرمان با تعدادی از طراحان مد و لباس

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۴ آخرین اخبار اخبار واحد کرمان
سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان کرمان با تعدادی از طراحان مد و لباس کرمان دیدار و گفت و گو کرد.
دیدار سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان کرمان با تعدادی از طراحان مد و لباس

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان نجمه موسی پور سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان کرمان در این دیدار گفت: پوشش از شئون انسان است و علاوه بر حفظ عفت و شرم به انسان آراستگی و زیبایی می بخشد.
وی افزود: ما باید ظاهر شدن جذاب و  قدرتمند را مورد توجه قرار دهیم و با پذیرش اینکه رقابت امری ضروری است امکان تولید فرهنگی را تشویق کنیم.
موسی پور با اشاره به اینکه اگر مد گرایی در زمینه پوشش، چهارچوب شرعی و عرفی را رعایت کند، اشکالی ندارد، عنوان کرد: مد گرایی کورکورانه از بیگانگان در شان انسان های کمال یافته و فرهیخته نیست.
موسی پور اضافه کرد: طراحان لباس باید پوشیدگی لباس، رعایت اعتدال و کاربردی بودن لباس را با توجه به فرهنگ جامعه مورد توجه قرار دهند و لباس های تولید شده مطابق با فرهنگ ایرانی و اسلامی باشد.
وی بر ایجاد شبکه دانشجویی و برگزاری جشنواره جهت شناسایی استعدادهای جوان و دانشجویان نخبه در حوزه مد و لباس تاکید کرد و افزود: توجه خاص به حوزه مد و تولید لباس مطابق با فرهنگ اسلامی و ایرانی از اهداف جهاد دانشگاهی است.
در این دیدار فاطمه قربانی از طراحان مد و لباس و مدرس دانشگاه به بیان توضیحاتی در حوزه مد و لباس پرداخت و مشکلات این حوزه را بیان کرد.

مریم اثنی عشری از طراحان مد و لباس و مدرس دانشگاه نیز در این دیدار بیان کرد حوزه طراحی لباس و پوشش در کرمان نیاز به توجه بیشتری دارد.
در پایان پیشنهاداتی برای بهتر شدن وضعیت حوزه مد و لباس در کرمان مطرح شد و طراحان آمادگی خود را برای همکاری با جهاد دانشگاهی در این زمینه اعلام کردند.

text to speech icon

( ۱ )