درخواست شورای شهر زرند از جهاد دانشگاهی استان کرمان جهت ارایه طرح در زمینه های کاهش آلایندگی و آسیب های اجتماعی

۰۸ دی ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۶ آخرین اخبار اخبار واحد کرمان
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان کرمان دکتر بازمانده سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان به همراه برخی از معاونین و مدیران جهاددانشگاهی استان کرمان  با اعضای شورای شهر زرند در نشستی صمیمی گفتگوکرد.
درخواست شورای شهر زرند از جهاد دانشگاهی استان کرمان جهت ارایه طرح در زمینه های کاهش آلایندگی و آسیب های اجتماعی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان کرمان دکتر بازمانده سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان به همراه برخی از معاونین و مدیران جهاددانشگاهی استان کرمان  با اعضای شورای شهر زرند در نشستی صمیمی گفتگوکرد.

در این دیدار آقای رحمانی رئیس شورای شهر زرند از جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی که به فرمان امام در دل انقلاب به وجود آمده است یاد کرد و بیان کرد:  شهر زرند یکی از شهرهای صنعتی استان کرمان است که هم در بحث زغال سنگ  و فولاد دارای معادن و کارخانه های  متنوعی است.

 وی خاطرنشان کرد: نبود  انواع رشته های تحصیلی مربوط به صنایع و معادن در شهرستان زرند باعث شده است که ما نیروهای ماهر مورد نیاز صنایع را در شهرستان نداشته و جای خالی آن احساس شود.

 وی اعلام کرد هر کس بتواند در بحث کنترل آلودگی هوا، تامین بودجه، پایداری بودجه و توسعه شهری ما را کمک کند بسیار خوشحال می شویم.

در ادامه آقای برهانی از اعضای شورای شهر زرند، تدوین چشم انداز افق ۱۴۱۰ را در شورای شهر زرند پیشنهاد نمود.

در جریان این نشست صمیمی آقای تهامی نایب رئیس شورای شهر زرند  با اشاره به اینکه شهرستان زرند در حال تبدیل شدن  به عنوان قطب صنعتی استان است اعلام کرد: در زمینه های تدوین رشته های مورد نیاز صنایع و معادن، گردشگری، بحث کودکان کار، بحران آب، بهداشت و شهرسازی همکاری با جهاد دانشگاهی را خواستار و استفاده از تجربیات جهاددانشگاهی  را بسیار مفید دانست

در ادامه  آقای ایرانمنش عضو شورای شهر زرند پیشنهاد طرح مطالعاتی برای مشخص کردن آسیب های اجتماعی شهرستان زرند و طرح مطالعاتی  بحث شهرسازی به نحوی که شهرسازی باعث آرامش شهروندان شود را پیشنهاد دادند.

خانم زمانی عضو دیگر شورای شهر زرند همکاری جهاددانشگاهی در زمینه رونق گردشگری شهرستان را خواستار شدند.

در ادامه دکتر بازمانده سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان، اعلام کرد: شهرستان زرند شهرستانی توسعه یافته است و تنوع صنایع در آن زیاد است و این ویژگی زرند را متمایز ساخته است.

وی به ارائه  گزارشی از عملکرد جهاد دانشگاهی در سنوات گذشته در سطح استان و کشور پرداخت.

دکتر بازمانده آمادگی جهاددانشگاهی در زمینه کنترل آلایندگی ها در زمینه محیط زیست،  کاهش آسیب های اجتماعی، آموزش های مورد نیاز صنایع و معادن را اعلام نمود.

وی با بیان اینکه در بحث آموزش سه مرکز علمی کاربردی در سطح استان و همچنین مراکز کوتاه مدت در خدمت مردم شهرستان زرند می باشیم.

وی همچنین از برگزاری مسابقه بزرگ کتابخوانی و مسابقه یادواره سردار دلها به ارائه گزارش پرداخت.

در ادامه دکتر امیری معاون پشتیبانی جهاددانشگاهی استان به همکاری  در زمینه های  دفاتر تسهیلگری، احیای بازارهای قدیمی، پژوهشکده سازه و زلزله و بانک خون بند ناف رویان اشاره نمود.

در جریان این دیدار دکتر رضایی معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان با اعلام اینکه شهرستان زرند در مسیر توسعه صنعتی گام بر می دارد و نباید فقط توسعه صنعتی را در نظر بگیرد و در کنار توسعه صنعتی،  توسعه پایدار فرهنگی، محیط زیست و اشتغال را باید در نظر بگیرند.

وی اعلام امادگی ارائه راهکارهای محیط زیستی در زمینه آلودگی هایی که در این شهرستان به دلیل عملکرد صنایع به وجود آمده را اعلام نمود و همچنین تدوین سند راهبردی گردشگری را در شهرستان زرند پیشنهاد داد.

در ادامه  دکتر پورموسی رئیس کلینیک مشاوره جهاد دانشگاهی استان به ارائه راهکارهایی در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهرستان زرند پرداخت.