انعقاد تفاهم‌نامه‌ فی مابین جهاددانشگاهی استان کرمان و فرمانداری شهرستان راور

۲۷ آذر ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۰ آخرین اخبار اخبار واحد کرمان
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، در جریان دیدار و گفتگو دکتر بازمانده سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان به همراه برخی از معاونین و مدیران خود، با آقای اژدری فرماندار شهرستان راور در مورخ ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۹ تفاهم‌نامه‌ ای فی مابین منعقد گردید.
انعقاد تفاهم‌نامه‌ فی مابین جهاددانشگاهی استان کرمان و فرمانداری شهرستان راور

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، در جریان دیدار و گفتگو دکتر بازمانده سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان به همراه برخی از معاونین و مدیران خود، با آقای اژدری فرماندار شهرستان راور در مورخ 26 آذر ماه 1399 تفاهم‌نامه‌ ای فی مابین منعقد گردید.
در ابتدای دیدار آقای اژدری فرماندار شهرستان راور در استان کرمان ضمن عرض خوش آمد گویی به حضور دکتر بازمانده در شهرستان راور بیان کرد: با توکل بر خدا جهاددانشگاهی فعالیت‌های خود را در شهرستان راور برای دانشجویان و دانش‌آموزان و مردم شهرستان راور شروع کند.
وی با بیان اینکه کارها و فعالیت های علمی جهاد دانشگاهی قبلاً در عرصه های ملی و بین المللی مانند پژوهشگاه رویان و بحث نانو نشان می‌دهد که جهاددانشگاهی پتانسیل بالایی را در خود دارد و حضور اساتید فرهیخته و برجسته در جهاددانشگاهی گویای این مطلب است، اعلام کرد: با توکل بر خدا با این پتانسیل و اساتید بتوانیم تفاهم‌نامه هایی را با جهاددانشگاهی منعقد نماییم.
فرماندار شهرستان راور با بیان اینکه خشکسالی های اخیر بیشترین ضرر را به بحث کشاورزی در شهرستان راور وارد کرده است، خاطر نشان کرد: وجود روان آب ها و سیلاب های فصلی در شهرستان راور و همچنین وجود ‌توان فراهم کردن اعتبارات لازم برای نگهداری این آب ها، درخواست طرح مطالعاتی جهاددانشگاهی استان کرمان در شهرستان راور برای این انجام را اعلام نمود.
وی اعلام کرد: در جهت راهنمایی و مشاوره به جوانان و نخبگان در شهرستان راور از جهاددانشگاهی درخواست برگزاری دوره های آموزشی و مخصوصاً دوره های آمادگی کنکور را داریم و همچنین درخواست برگزاری دوره های آموزشی تخصصی در حوزه های مختلف را در شهرستان راور درخواست کردند.
در ادامه دکتر بازمانده سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان، ضمن تشکر از جناب آقای اژدری و یاد و خاطره شهدای حرم، حریم و سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و دعای طول‌عمر برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گفت: بزرگترین سرمایه در شهرستان راور مردم آن می باشد، مردمی انقلابی، مذهبی و دینی و سرمایه های دیگر آن بحث فرش و صنایع دستی، معادن و انرژی خورشیدی است.
ایشان اعلام کردند: جهاددانشگاهی استان کرمان 3 مولفه مهم و اساسی دارد که مولفه اول آن بحث علمی و پژوهشی است و کارهای فاخری در سطح کشور انجام شده است از جمله پژوهشگاه رویان، ساخت دکل حفاری در اهواز، طرح آمایش و طرح دفاتر تسهیلگری در استان کرمان و همچنین رویکرد جدید واحد کرمان را صنعت و معدن اعلام کردند که در این زمینه هم قراردادها و تفاهم‌نامه‌های را در استان منعقد و در دست اقدام داریم.
در ادامه وی مولفه دوم را بحث جهادی و انقلابی بودن این نهاد دانست و همچنین مولفه سوم را اجرایی و صنعتی بودن اعلام کردند: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی و جهش تولید این دو مهم را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و با توجه به وجود بیش از هزار معدن در استان کرمان در بحث فناوری‌های نوین در معادن تاکید ویژه‌ای داریم. در معادن زغال‌سنگ شناسایی تکنولوژی‌های روز در زمینه استخراج و فرآوری و آموزش ایمنی به پرسنل معادن را دنبال خواهیم کرد. وی اظهار داشت در جهت احیای معادن غیرفعال طرح ارزنده ای داریم.
همچنین وی در بحث کشاورزی با اشاره به انجام طرح ملی احیای تالاب جازموریان خاطر نشان کرد: در این زمینه می‌توانیم مطالعاتی را جهت نگهداری آب های سطحی شهرستان راور انجام دهیم. در بحث آموزش هم برگزاری دوره های کوتاه مدت و بلند مدت را در شهرستان راور به ویژه در جهت آموزش پرسنل ادارات و معادن در دستور کار قرار میدهیم.
وی به طرح مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: آموزش رایگان و حمایت و نظارت جهاددانشگاهی تا مرحله فروش محصولات را در این طرح در کنار متقاضیان بسیار ارزشمند دانست.
دکتر بازمانده نسبت به درخواست فرمانداری شهرستان راور، آمادگی همکاری جهاددانشگاهی با فرمانداری شهرستان راور در حوزه های کشاورزی، صنعت و معدن، آموزش فنی مهندسی و پزشکی، انتقال تجربیات جهاددانشگاهی استان کرمان از دفاتر تسهیلگری و احیای بازار قدیمی راور، حضور مشاوران خانواده و مشاوران تحصیلی جهاددانشگاهی، نمایندگی بانک خون بندناف و حضور دندانپزشکان جهاددانشگاهی استان را در شهرستان راور اعلام کرد و اظهار داشت: با هم افزایی متخصصین در دانشگاه‌ها و استفاده از توان ملی جهاد دانشگاهی در شهرستان راور کارهای بزرگی انجام خواهیم داد.
در جریان این دیدار و گفتگو در رابطه با موضوعات عنوان شده تفاهم‌نامه‌ای فی مابین جهاددانشگاهی استان کرمان و فرمانداری شهرستان راور منعقد گردید. در پایان دکتر بازمانده آقای نخعی راد را به عنوان نماینده جهاد دانشگاهی استان در شهرستان راور معرفی نمودند.