هم افزایی جهاددانشگاهی استان کرمان با شرکت قطعه گستر در جهت ساخت قطعات خاص صنایع معدنی در کرمان

۱۹ آبان ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۸ آخرین اخبار اخبار واحد کرمان
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، نشستی صمیمی با حضور محمدرضا نعمت اللهی مدیرعامل شرکت صنعتی قطعه گستر کرمان با دکتر بازمانده سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان و معاونین این نهاد در محل دفتر مرکزی جهاددانشگاهی استان کرمان در تاریخ ۱۸ آبان ماه برگزار گردید.
هم افزایی جهاددانشگاهی استان کرمان با شرکت قطعه گستر در جهت ساخت قطعات خاص صنایع معدنی در کرمان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، نشستی صمیمی با حضور محمدرضا نعمت اللهی مدیرعامل شرکت صنعتی قطعه گستر کرمان  با دکتر بازمانده سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان و معاونین این نهاد در محل دفتر مرکزی جهاددانشگاهی استان کرمان  در تاریخ 18 آبان ماه برگزار گردید.

 در ابتدای این نشست دکتر بازمانده سرپرست جهاددانشگاهی استان کرمان ضمن خیر مقدم به مدیر گروه صنعتی قطعه گستر کرمان، به دستاوردهای متعدد جهاددانشگاهی از جمله، پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی، ساخت رادار در جهاددانشگاهی علم و صنعت، ساخت دکل حفاری در اهواز، تولید لاینرهای سرامیکی در پژوهشکده مواد نوین سرامیکی جهاددانشگاهی یزد و ... اشاره کرد.

وی اظهار داشت: جهاددانشگاهی نیاز استان را در زمینه های صنعتی و معدنی شناسایی کرده واز اهداف ما این است که با برنامه ریزی مناسب و با همکاری سایر نهادهای مرتبط در این حوزه، تولید قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع فولاد استان را بومی‌سازی کرده و در داخل استان تولید کند.

دکتر بازمانده با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی هم در مباحث علمی و هم در مباحث اجرایی در سطح کشور در حال انجام وظیفه است، گفت: یکی از موضوعاتی که در دستور کار جهاددانشگاهی قرار گرفته، بحث بومی سازی قطعات صنعتی و معدنی است و برای انجام این هدف از تمام توان و ظرفیت ملی جهاددانشگاهی استفاده خواهیم کرد.

 در ادامه این نشست محمدرضا نعمت اللهی مدیر گروه صنعتی قطعه گستر کرمان گفت: این گروه با بیش از ۲۰ سال سابقه در طراحی و تولید انواع قطعات و تجهیزات صنایع معدنی کشور پیش گام است و در جهت ارتقای توان اجرایی و سطح تکنولوژی خود رایزنی‌هایی را با شرکت های بین المللی شروع کرد و سرانجام موفق شد اطمینان این شرکت ها را برای آغاز همکاری‌های استراتژیک جلب کند.

ایشان در ادامه در ارتباط با تاریخچه و عملکرد مجموعه قطعه گستر توضیحاتی را ارایه نمود. براساس این توضیحات شرکت قطعه گستر در سال 1374 توسط گروهی از متخصصین در رشته‌های مختلف صنعتی به منظور تولید قطعات خاص، ترکیبی از لاستیک و فولاد از جمله ریخته گری با کیفیت بالا و با استفاده از دانش روز دنیا، مته مارپیچ HSS  پرکاربردترین وپرمصرف ترین نوع ابزار برشی مدور از جنس فولاد تندبر، طراحی، بهینه سازی و تولید انواع قطعات لاستیکی مورد نیاز صنایع و معادن و قطعات و تجهیزات فلزی لاستیکی پروژه  های صنعتی و... تشکیل گردید.

وی با بیان اینکه در این مجموعه تا کنون 2500 قطعه پیچیده مربوط به صنایع معدنی را که ساخت کشورهای اروپایی و آمریکا بود بومی سازی و کشور را از واردات آنها بی نیاز کرده است، اظهار داشت: با تولید قطعات خاص، شرکت توانسته است صرفه جویی ارزی قابل ملاحظه‌ای برای کشور ایجاد نماید و قطعاتی که تاکنون از کشورهای پیشرفته صنعتی وارد می‌شده را با همان کیفیت و استانداردها تولید نماید.

همچنین دراین بازدید محمدرضا نعمت الهی مدیرعامل گروه صنعتی قطعه گستر کرمان با اشاره به نقش دانشگاه ها و مراکز علمی در پیشرفت صنایع دنیا، گفت: ارتباط با مراکز علمی، لازمه پیشرفت صنایع و دوام آنها است و فعالیت دانشگاه و صنعت در کنار هم به توسعه اقتصاد منجر خواهد شد و دلیل موفقیت شرکت های خارجی را ارتباط مستقیم بین صنعت و دانشگاه دانست.