نخستین گردهمایی کارآفرینانه «تا اوج» توسط دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی سیرجان

۰۹ تیر ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۶ اخبار واحد کرمان
با حضور «شهباز حسن پور» نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، دکتر کامیاب مقدس رییس جهاددانشگاهی استان کرمان، حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه شهرستان سیرجان و آقای محمود آبادی معاون استاندار و فرماندار ویژه سیرجان نخستین گردهمایی کارآفرینانه «تا اوج» که با محوریت هم اندیشی حوزه صنایع و معادن شهرستان سیرجان، فرصت های اشتغال زایی و تقویت ارتباط موثر دانشگاه با صنعت توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاددانشگاهی سیرجان برگزار شد.
نخستین گردهمایی کارآفرینانه «تا اوج» توسط دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی سیرجان

با حضور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در خانه ملت برگزار شد؛

نخستین گردهمایی کارآفرینانه «تا اوج» توسط دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی سیرجان

 با حضور «شهباز حسن پور» نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، دکتر کامیاب مقدس رییس جهاددانشگاهی استان کرمان، حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه شهرستان سیرجان و آقای محمود آبادی معاون استاندار و فرماندار ویژه سیرجان نخستین گردهمایی کارآفرینانه «تا اوج» که با محوریت هم اندیشی حوزه صنایع و معادن شهرستان سیرجان، فرصت های اشتغال زایی و تقویت ارتباط موثر دانشگاه با صنعت توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی جهاددانشگاهی سیرجان  برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد کرمان، دکتر"رضا کامیاب مقدس" رییس جهاد دانشگاهی استان کرمان در این گردهمایی با تاکید بر ایجاد زمینه های لازم برای ارتباط قوی بین دانشجویان و فضای اقتصادی در استان و به ویژه شهرستان سیرجان اظهار کرد: یکی از مهمترین کانون های  اقتصاد استان است که نقش بسیار مهمی در زمینه های گوناگون اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در استان را ایفا می نماید.

 کامیاب مقدس در ادامه درباره فعالیت جهاددانشگاهی استان کرمان بیان کرد: جهاددانشگاهی استان کرمان در زمینه های مختلفی فعالیت می کند که در همین راستا نیز همکاری و تعاملات ویژه ای با سایر دستگاه های اجرایی و دانشگاه های سراسر استان کرمان دارد.

رییس جهاددانشگاهی استان کرمان با اشاره به طرح های شاخص اجرا شده در حوزه معاونت پژوهشی این نهاد اظهار کرد: تدوین سند آمایش استان کرمان،تدوین سند توسعه اجتماعی و فرهنگی، طرح مدیریت جامع احیاء تالاب جازموریان، تدوین سند سرمایه گذاری و توسعه اشتغال استان و ... تنها بحشی از فعالیت‌های حوزه پژوهشی جهاددانشگاهی استان کرمان بوده است.

 کامیاب مقدس به عملکرد این نهاد در قالب پژوهشکده سازه و زلزله اشاره و گفت: در حوزه سازه های فضاکار، جهاد دانشگاهی استان کرمان هم اکنون در کشور و حتی دنیا به عنوان یک برند شناخته شده است .

دکتر کامیاب مقدس توسعه فعالیت ها در بخش معدن و متالوژی را از اهداف مهم جهاددانشگاهی بویژه در شهرستان سیرجان برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه سیرجان در این مراسم با تشکر از فعالیت های درخشان جهاددانشگاهی بر توسعه فعالیت های این نهاد در شهرستان سیرجان و همراهی و همکاری دستگاه های اجرایی در جهت تحقق طرح ها و برنامه های علمی و فرهنگی جهاددانشگاهی در سیرجان تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی، "شهباز حسن پور" نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی نیز در این گردهمایی با تقدیر از فعالیت های تاثیرگذار جهاددانشگاهی استان کرمان در روند رو به رشد و توسعه ای استان کرمان گفت: باید به دنبال رفع چالش ها و نقص ها باشیم زیرا با همه پیشرفت هایی که به همت مردم صورت گرفته، اما هنوز چالش های بسیاری پیش رو داریم.

 وی با گلایه از دانشگاه ها که مهارت آموزی در آنها به میزان مورد انتظار محقق نشده است، افزود: با توجه به جمع کثیر بیکاران، باید برای حل مشکلات، از خودمان شروع کنیم .

 نماینده مردم سیرجان و بردسیر با اشاره به اینکه سال گذشته در شهرستان سیرجان رکورد اشتغال زایی منحصر بفردی در سطح ملی با ایجاد 8 هزار و 200 نفر شغل، به دست آمد، تصریح کرد: باید فرهنگ ایجاد کسب و کارهای بخش خصوصی ارتقاء یابد و شرکت های دانش بنیان ضمن توسعه، به کمک رونق تولید بیایند.

 براساس این گزارش، فرماندار سیرجان نیز در این گردهمایی با اشاره به موفقیت های جهاددانشگاهی در حوزه های مختلف عنوان کرد: جهاددانشگاهی بعنوان یک نهاد علمی در قالب دانشگاه نسل سوم و کارآفرین عمل می نماید. که می توان از این طرفیت به همراه نوع سابقه و فعالیت های جهاددانشگاهی استان کرمان، بخشی از فعالیت های شهرستان و استان کرمان را به جهاددانشگاهی واگذار نمود.

 به گزارش روابط عمومی، در این گردهمایی، دکتر سلیمان نژاد مدیر مهندسی معکوس و ساخت داخل شرکت معدنی صنعتی گل گهر در رابطه با کارآفرینی و فرصت های اشتغالزایی در زمینه صنایع و معادن در شهرستان سیرجان و نقش دانشگاه ها در پرورش افراد متخصص به ارایه سخنرانی پرداخت.