آئین تودیع و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی کرمان

۰۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۵ آخرین اخبار
مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید جهاد دانشگاهی کرمان شنبه، مورخ ۲۹ شهریور۱۳۹۹ برگزار شد. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مدیریت ۲ دهه ی دکتر رضا کامیاب مقدس در جهاددانشگاهی، دکتر مهدی بازمانده به عنوان سرپرست جدید جهاد دانشگاهی کرمان معرفی گردید. در این مراسم دکتر کامیاب مقدس، دکتر بازمانده، معاونین و همچنین برخی از مدیران این نهاد به ایراد سخنرانی پرداختند.
آئین تودیع و معارفه سرپرست جدید جهاددانشگاهی کرمان

مراسم تودیع و معارفه سرپرست جدید جهاد دانشگاهی کرمان شنبه، مورخ 29 شهریور1399 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کرمان، در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از زحمات مدیریت 2 دهه ی دکتر رضا کامیاب مقدس در جهاددانشگاهی، دکتر مهدی بازمانده به عنوان سرپرست جدید جهاد دانشگاهی کرمان معرفی گردید. در این مراسم دکتر کامیاب مقدس، دکتر بازمانده، معاونین و همچنین برخی از مدیران این نهاد به ایراد سخنرانی پرداختند.

در ابتدا دکتر کامیاب مقدس، رئیس پیشین جهاددانشگاهی کرمان  از تلاش های اعضای سازمان در دوران تصدی مسئولیت خود تشکر و قدردانی کرد و گزارشی از دوران مدیریتش ارائه داد.

دکتر کامیاب مقدس با بیان اینکه سعی کردیم در این چند سال هدفمند و پایبند به نظم حداکثری در فعالیت ها باشیم، گفت: از دستاوردهای جهاددانشگاهی در این دو دهه  می توان به طرح مدیریت احیاء بازار قلعه محمود کرمان، ایجاد دفاتر تسهیلگری، تدوین برنامه جامع مدیریت و احیاء تالاب جازموریان، راه اندازی مرکز نوآوری تکنولوژی های پیشرفته ساختمانی، برگزاری همایش ملی نظام فکری آیت ا... العظمی خامنه ای در گستره فرهنگ، طرح سند آمایش استان کرمان، برگزاری کنفرانس های ملی و بین المللی زلزله و سازه و...  اشاره کرد.

همچنین ایشان تأکید نمودند که انجام این کارها میسر نمی شد مگر با تلاش های بی وقفه، شبانه روزی و جهادی همکارانی که با انگیزه کارها را جلو بردند.

دکتر کامیاب مقدس ضمن تقدیر از همه همکاران در تبیین ویژگی های سرپرست جدید جهاد دانشگاهی کرمان، گفت: سوابق نشان می دهد که دکتر مهدی بازمانده یک مدیر جوان، پرانگیزه و موفق با تجربه کاری در صنعت هستند و برای وی آرزوی موفقیت و سربلندی در همه عرصه ها نمود.

 در ادامه دکتر مهدی بازمانده، سرپرست جدید جهاد دانشگاهی کرمان با بیان اینکه دکتر کامیاب مقدس، جزو سرمایه های معنوی در جهاددانشگاهی است، ضمن تقدیر از دستاوردها و  توفیقات دکتر کامیاب مقدس و زحمات او در طول خدمت، به معرفی رویکردهای جدید جهاددانشگاهی استان کرمان پرداخت. وی توسعه علم و فناوری، تولید، اقتصاد و تجارت را  رویکرد جدید جهاددانشگاهی استان کرمان در همه حوزه ها معرفی نمود

در ادامه ایشان با معرفی برنامه های خود در حوزه های مختلف بیان کرد: در بخش پژوهشی به تاسی از ماموریت اصلی جهاد دانشگاهی، نگاه کاربردی به توسعه علم و فناوری و پژوهش‌های متمرکز و کاربردی در دستور کار قرار دارد. همچنین، انجام فعالیت‌های پژوهشی در راستای تولید محصولات فناورانه و پژوهش‌های دانش بنیان و کاربردی در زمینه صنعت و معدن و پزشکی از دیگر برنامه‌هاست.

 وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی درکشور دارای ظرفیت های بالایی است و محصولات فناورانه متعددی بویژه در حوزه صنعت توسط جهاددانشگاهی تولید شده، گفت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های بالای استان در حوزه صنعت و معدن جهاددانشگاهی استان  موفقیت هایی دست پیدا خواهد کرد.

دکتر بازمانده افزود: بزرگترین ثروت ما در جهاد دانشگاهی منابع انسانی متخصص است که با استفاده حداکثری از توانمدی و تخصص آن ها در جهت افزایش بهره وری گام موثری برخواهیم داشت.

دکتر بازمانده با اشاره به اولویت برنامه‌ها و پروژه‌های فناورانه در این واحد عنوان کرد: می توان از رویکرد های اصلی در حوزه پژوهشی به بحث توسعه علم و فناوری، استفاده از فناوری های برتر در زمینه صنعت و معدن ، بومی کردن قطعات و تولید تجهیزات صنعتی و معدنی اشاره نمود.

وی تقویت همکاری با دانشگاه ها و سایر ادارات و سازمان ها را جزء اولویت‌ عنوان کرد و گفت: در همین راستا تدوین بسته فرهنگی جهت افزایش روحیه انقلابی، دینی و مذهبی و برگزاری مسابقات قرآنی در سطح ملی و بین المللی در استان را از مهمترین برنامه های حوزه فرهنگی اعلام نمود.

ایشان همچنین درحوزه آموزشی نیز از برنامه های عملیاتی متعددی خبر دادند، ایشان به استفاده از تجهیزات بروز جهت کیفی سازی آموزشی تأکید کردند.

سرپرست جدید جهاد دانشگاهی کرمان، اظهارکرد: باید ظرفیت جهاد دانشگاهی به دستگاه های مختلف و مراکز صنعتی معرفی شود تا با ارتباط تنگاتنگ با آن ها و استفاده حداکثری از ظرفیت های طرفین گام موثری در جهت شناسایی و بهبود نیازهای استان برداشته شود.